Ile będzie wynosiła kwota przyszłych emerytur z ZUS?

Ostatnimi czasy bardzo głośno w naszym kraju zrobiło się na temat emerytur. Do dziś nie ustają dyskusje na temat kontrowersyjnej decyzji naszego rządu, który postanowił przenieść środki zgromadzone w drugim filarze, czyli tak zwanym OFE do budżetu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Polacy mają odtąd możliwość podjęcia decyzji, czy chcą nadal należeć do OFE, czy raczej całość odkładanych środków na emeryturę przeznaczać na wirtualne konto w ZUS.

ZAPYTAJ EXPERTA O KREDYT

Dlaczego wirtualne? Otóż kwota zadłużenia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych sięga niebotycznych sum. Aby zapobiec społecznym niepokojom, rząd zaciąga na wypłaty dla obecnych emerytów duże kredyty. Pytanie brzmi tylko, jak długo taka sytuacja będzie miała jeszcze miejsce? Wydaje się, że obecny kryzys, żeby nie powiedzieć zapaść demograficzna sprawi, że już niebawem na jednego emeryta będzie pracować wyłącznie dwóch pracowników, co stopniowo będzie się jeszcze bardziej pogarszać.

Taka sytuacja, o ile nagle nie zostaną zastosowane odważne kroki naprawcze doprowadzi do stanu, w którym jedyną koniecznością może okazać się znaczna redukcja kwot przyszłych emerytur. Nie będziemy się mogli zatem dziwić, jeżeli otrzymamy w przyszłości z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kwotę emerytury nie przekraczającą tysiąca złotych.

Leave a Reply