Jak bezpiecznie korzystać z e-portfela w telefonie?

Nowoczesne metody płatności cieszą się dużym zainteresowaniem, to praktyczne i bardzo wygodne rozwiązania. Korzystając z elektronicznego portfela tzw. e-portmonetki, należy odpowiednio zabezpieczyć swoje pieniądze przed złodziejami. Elektroniczny portfel można zainstalować w telefonie jest on wprawdzie zaopatrzony w zabezpieczenia, ale warto być czujnym i dodatkowo dbać o bezpieczeństwo swoich oszczędności. Jest kilka sposobów na radzenie sobie z e-kradzieżami, poniżej znajdują się cztery przydatne porady.

1. Zabezpiecz login i hasło do aplikacji internetowej

Podczas logowania do aplikacji internetowej, należy podać login i hasło. Jeżeli tego typu dane będą proste do odgadnięcia lub co gorsza zapiszemy je sobie w notatniku w telefonie, to istnieje duża szansa, że złodzieje zdecydują się na kradzież. Pamiętajmy, aby dobrze zabezpieczać hasła i nie tworzyć prostych kombinacji liczbowych czy standardowych słów.

2. Zainstaluj program antywirusowy

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie ze sobą Internet, chociaż większość osób zabezpiecza przed wirusami swój komputer, to o smartfonie niestety nie każdy już pamięta. Dobre oprogramowanie antywirusowe znacznie ograniczy ryzyko wyłudzeń danych czy e-kradzieży, warto mieć to na uwadze i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

3. Nie instaluj podejrzanych aplikacji

Zabezpieczenie w postaci oprogramowania antywirusowego to dobre rozwiązanie, nie mniej jednak należy mimo wszystko być ostrożnym. Nie zaleca się instalowania aplikacji podejrzanych, które pochodzą z niepewnego źródła. Pamiętajmy, aby unikać takich sytuacji.

4. Stosuj limity płatności

Ustawienia limitów to bardzo dobre rozwiązanie. Przeanalizujmy swoje dzienne wydatki i ustawmy limit transakcji dokonywanych za pośrednictwem e-portfela. W ten sposób złodzieje będą mieć utrudnione zadanie, na pewno nie uda im się ukraść wszystkich zgromadzonych na rachunku oszczędności.

Kradzieże internetowe niestety zdarzają się coraz częściej, dlatego należy chronić swoje dane osobowe, hasła oraz loginy. Oczywiście banki wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia, mimo to warto być ostrożnym.