Podstawowe zasady początkującego inwestora

Inwestowanie pieniędzy może przynieść każdemu z nas wymierne zyski, jednak przed rozpoczęciem tego procesu warto jest zdawać sobie sprawę z kilku zaleceń najbardziej doświadczonych inwestorów giełdowych.

Wszyscy oni zgodnie podkreślają, iż inwestowanie nie jest niestety dla wszystkich, a można nawet powiedzieć, że jest tylko dla nielicznych. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, iż wszelkie inwestycje niosą za sobą potencjalne ryzyko. Z tego też powodu powinniśmy liczyć się z tym, że zainwestowane pieniądze możemy najzwyczajniej w świecie utracić. Nie inwestujemy więc w żadnym wypadku pieniędzy, które byłyby nam niezbędne dla codziennego życia. Inwestować powinno się wyłącznie własne nadwyżki finansowe, których utrata nie byłaby dla nas zbyt dużym ciosem.

ZAPYTAJ EXPERTA O KREDYT

W tym celu dobrze jest wypracować sobie tak zwaną poduszkę bezpieczeństwa, czyli pieniądze, które zapewnią nam spokojny byt w razie nieprzewidywalnych zdarzeń życiowych. Inwestując nie spodziewajmy się natychmiastowych zysków, lecz nastawmy się raczej na inwestycje długoterminowe. W ten sposób nie damy się zwieść emocjom, a nasze decyzje będą znacznie bardziej przemyślane. Nie wkładajmy ponadto pieniędzy w instrumenty, o których nie mamy bladego pojęcia. Inwestujmy wyłącznie w aktywa, które znamy jak najlepiej.

Leave a Reply