Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Kredyt konsolidacyjny staje się coraz popularniejszy. Bez wątpienia jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają kilka pożyczek, nierzadko w różnych bankach. Tymczasem przy zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego, można spłacić wszystko za pomocą jednej comiesięcznej raty, nie mówiąc już o niższym oprocentowaniu. Jednak oferta kredytów konsolidacyjnych jest bardzo bogata. Proponuje ją bowiem praktycznie każdy bank. Wtedy pojawia się pytanie, co będzie dla mnie najkorzystniejsze? Poniżej zaprezentujemy szczegóły danych kredytów konsolidacyjnych i sytuacje, kiedy ich zaciągnięcie jest dla kredytobiorcy opłacalne.

ZAPYTAJ EXPERTA O KREDYT

Pierwszym przypadkiem, który omówimy w poniższym artykule, będzie kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Jest to kredyt zaciągany pod zastaw hipoteki. Można go wziąć, jeżeli bierzemy kredyt mieszkaniowy i mamy dodatkowo kilka innych kredytów np. na urządzenie się, czy remont. W takim wypadku połączenie obu kredytów będzie dla nas korzystne. Kredyt konsolidacyjny, podobnie jak zwykły hipoteczny ma okres spłaty nawet do 35 lat. Często jest on bardziej dogodny niż kredyt mieszkaniowy – umożliwia wakacje kredytowe lub nie pobiera prowizji, czy marży.

Innym rodzajem kredytu konsolidacyjnego jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy. W tym wypadku kwota pożyczki jest mniejsza, ale z reguły wyżej oprocentowana. Nie bierze się jej jednak pod zastaw hipoteki. Taki kredyt spłaca się w przeciągu kilku lat i służy on połączeniu pożyczek zaciągniętych na wszelkiego rodzaju ruchomości np. możemy połączyć kredyt samochodowy z gotówkowym lub kredyty zaciągnięte na wyposażenie mieszkania typu telewizor, meble, czy sprzęt AGD. Podobnie jak w pierwszym przypadku, kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest dużo bardziej opłacalny, gdyż gwarantuje on różne udogodnienia typu zawieszenie rat. Ponadto jest to duża oszczędność, gdyż oprocentowanie jednego kredytu konsolidacyjnego jest stosunkowo niższe niż wszystkich zaciągniętych przez klienta pożyczek.

Leave a Reply