Skąd wziąć pieniądze na własną firmę? 6 niezawodnych sposobów

Decyzja o założeniu własnej firmy wymaga nie tylko posiadania dobrego pomysłu, ale również odpowiedniego budżetu. Niestety na początku zazwyczaj mamy problem z finansowaniem działalności, dlatego wiele osób szuka sposobów na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Możliwości finansowania działalności gospodarczej jest wiele i na pewno warto je rozważyć, gdyż może okazać się to dobrą alternatywą dla kredytu.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości to jeden z ważniejszych projektów wspierających początkujących przedsiębiorców. Program umożliwia sprawdzenie swoich sił w prowadzeniu własnej firmy bez konieczności rejestrowania działalności. Za 300 zł miesięcznie otrzymujemy pomoc księgową, prawniczą, mamy możliwość wystawiania faktur itp. To bardzo dobre rozwiązanie.

Crowdfunding – finansowanie społecznościowe

Crowdfunding polega na przekazywaniu wsparcia finansowego z dobroci serca. Osoba mająca pomysł na biznes przedstawia swój biznes-plan starając się przekonać innych do tego, aby pomogli mu zrealizować pomysły. W tym wypadku należy dokładnie określić cel oraz kwotę, jaka będzie nam potrzebna do tego, aby móc otworzyć działalność gospodarczą.

Dotacje z Unii Europejskiej

Dotacje z Unii Europejskiej to jeden z najbardziej popularnych sposobów finansowania biznesu. Mimo, że obecnie otrzymanie wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej nie jest już takie proste, jak kilka lat temu, warto zainteresować się takim rozwiązaniem. Pomoc finansowa jest bezzwrotna, nie mniej jednak trzeba spełniać szereg wymogów.

Dotacje z urzędu pracy

Dodatkowe wsparcie finansowe można uzyskać również z urzędu pracy. Aby móc starać się o taką pomoc, trzeba posiadać status osoby bezrobotnej, składając wniosek, trzeba wykazać, że mamy szansę odnieść sukces w danej branży. Kwoty nie są wprawdzie tak wysokie, jak w przypadku dotacji z Unii Europejskiej, nie mniej jednak jest to pomoc bezzwrotna, więc warto skorzystać z takiej możliwości.

Kredyt na działalność gospodarczą

Innym sposobem na pozyskanie środków na założenie firmy jest kredyt. Czasami jest to jedyna rozsądna opcja, pieniądze z dotacji w przypadku niektórych biznesów niestety będą niewystarczające. Obecnie większość banków posiada oferty kredytów na potrzeby założenia firmy, także wybór jest bardzo duży. Ponieważ jest to bardzo ważna decyzja, która obciąża nasz budżet, warto zdecydować się na wsparcie doradcy kredytowego, który pomoże nam wybrać najrozsądniejsze rozwiązanie i będzie negocjować warunki umowy kredytowej w naszym imieniu. Starając się o kredyt na działalność gospodarczą, będziemy musieli przedstawić biznes-plan.

Leave a Reply